korun
12 بهمن 1401 - 20:17

سردار شهسواری: توزیع ۳ هزار بخاری برقی به مردم زلزله‌زده خوی / استقرار واحد سیار بیمارستان عارفیان در منطقه

فرمانده سپاه شهداء آذربایجان‌غربی گفت: روز گذشته سه هزار بخاری برقی دریافت و بارگیری شده است، که امروز در بین مردم توزیع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، سردار سرتیپ دوم حبیب شهسواری اظهارداشت: ۱۲ اردوگاه و کمپ برای اسکان و استقرار زلزله زدگان  در خوی آماده است، بنابراین از مردم دعوت می‌کنیم، چنانچه مشکل اسکان دارند، به این مکان ها مراجعه کنند، همچنین در سلماس امکانات برای اسکان اضطراری تدارک دیده شده است.

حبیب شهسواری بیان کرد: یک اکیپ سیار از بیمارستان عارفیان ارومیه به منطقه اعزام شده، که همه امکانات موردنیاز اعم از اتاق عمل، ارتوپدی و مغز و اعصاب در منطقه مستقر است.

تهیه و توزیع ۳ هزار بخاری برقی برای مردم زلزله زده

فرمانده سپاه شهداء آذربایجان‌غربی خاطر نشان کرد: روز گذشته سه هزار بخاری برقی دریافت و بارگیری شده است، که امروز در بین مردم توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین توزیع نان خشک شروع می‌شود، دو اکیپ نانوایی سیار در منطقه توسط ستاد پشتیبانی شمال غرب فعال شده است، تا به صورت شبانه‌روزی نان پخت و توزیع کند، این اکیپ‌های سیار توسط مرکز پشتیبانی شمال غرب راه‌اندازی شده است

سردار شهسواری تصریح کرد: همچنین هیئت‌های مذهبی به ویژه هیئت مذهبی حسینیه ثارالله ارومیه آشپزخانه سیار راه‌اندازی کرده‌اند.

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان‌غربی ادامه داد: یک هزار تخته پتو امروز دریافت شده و توزیع می‌شود، روز گذشته ۲ هزار چادر توسط گروه جهادی تهیه و توزیع شد، همچنین ۳۰۰ چادر توسط کارکنان سپاه خوی توزیع شد.

حضور ۶۰ گروه جهادی در منطقه زلزله‌زده خوی

این مقام مسئول افزود: ۶۰ گروه جهادی از سلماس و خوی به منطقه اعزام شده‌اند، همچنین ۸ کمپرسی، ۲ لودر، یک بیل مکانیکی در منطقه است.

وی بیان کرد: از دیروز چهار هزار پرس غذای گرم توسط گروه‌های جهادی در منطقه توزیع می‌شد، از امروز هم روزانه پنج هزار پرس غذای گرم توسط مرکز پشتیبانی شمال غرب قرارگاه حمزه توزیع می‌شود.

سردار شهسواری گفت: از همان لحظه نخست، ۶۰ گروه جهادی در خوی مستقر شده است، کارهای آواربرداری، خدمات رسانی، باز کردن مسیرهای مسدود را انجام می دهند، تا راه‌ها برای خدمات‌رسانی باز شود و ارزیابی‌ها انجام شود.

انتهای پیام/
 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1013697