korun
10 بهمن 1401 - 20:11

اجرای ۷۷ میلیارد ریال پروژه در بافت تاریخی کاشان

شهردار کاشان ضمن اشاره به تخصیص ۸۰۰ میلیارد ریال به سازمان بازآفرینی شهری در سال ۱۴۰۲ گفت: ۷۷ میلیارد ریال پروژه در بافت تاریخی کاشان اجرایی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، حسن بخشنده بعد از ظهر‌ امروز در جمع اعضای شورای هیئات مذهبی شهرستان با اشاره به ازدحام گردشگران در نوروز 1401، اظهار داشت: با وجود برگزاری جلسات و کارگروه‌های مختلف برای میزبانی از گردشگران و به‌کارگیری تمام ظرفیت‌ها، انتظار و زیرساخت مناسب برای میزبانی از چنین حجم جمعیت ورودی به کاشان وجود نداشت.

شهردار کاشان با اذعان به تنهایی مدیریت شهری در زمینه اسکان و میزبانی از گردشگران تأکید کرد: ورودی 20 هزار خودرو و بازدید ده‌ها هزار نفر تنها از یک مجموعه تاریخی نشان‌دهنده اوج این استقبال بود در شرایطی که امکانات و زیرساخت متناسب در این خصوص وجود نداشت.

بخشنده با اشاره به عدم پوشش تمام نیاز اسکان گردشگران با وجود استفاده از تمام فضاها و ظرفیت‌های مدیریت شهری در این خصوص افزود: هیئات مذهبی این تنهایی را برطرف ساخته و با حضور به موقع و اعلام آمادگی، فرآیند اسکان مسافران و گردشگران را تا حد زیادی بهبود بخشیدند.

شهردار کاشان در ادامه با تأکید بر ظرفیت فرهنگی و اجتماعی هیئات مذهبی تصریح کرد: متاسفانه تاکنون آن‌گونه که شایسته است از این ظرفیت‌ استفاده نشده و یکی از رویکردهای این دوره مدیریت شهری بهره‌گیری بیش از پیش از این ظرفیت برای ارتقای شاخص‌های فرهنگی و اجتماعی است.

وی با بیان اینکه در ایام نوروز امسال هیئات مذهبی کاشان کمبود اسکان نوروزی را با پذیرش مسافران تا حد زیادی جبران کردند، تاکید کرد: در ایام نوروز 10 هیئت مذهبی پذیرش و اسکان مسافران نوروزی کاشان را بر عهده گرفتند.

بخشنده امنیه با اشاره به وسعت 540 هکتاری بافت تاریخی در کاشان تصریح کرد: بخش قابل توجهی از بافت تاریخی موجب جذب گردشگران متعدد به منطقه کاشان می‌شود و از این رو اهمیت و رسیدگی به این مناطق از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

شهرداری کاشان در بیان جزئیات پروژه‌های متعدد شهری در محدوده بافت تاریخی شهر کاشان ابراز داشت: بیش از 77 میلیارد ریال پروژه در محدوده بافت تاریخی شهر‌ کاشان در حال اجرا است و با بهره‌برداری از این پروژه‌ها به توسعه زیرساخت‌ها و امکانات در این محدوده کمک شایانی می‌کند.

وی با بیان اینکه گردشگران داخلی و خارجی مجذوب بافت تاریخی، معابر و ابنیه تاریخی کاشان هستند، گفت: در بودجه سال 1402 نیز بودجه کافی به سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری کاشان پیش‌بینی شده است که این بودجه به 800 میلیارد ریال می‌رسد.

انتهای پیام/801/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1008459