korun
27 بهمن 1401 - 14:25

ارسال کمک‌های مردمی ایران و لبنان به زلزله‌زدگان سوری+عکس

یک گروه فرهنگی از ایران و لبنان با محوریت جامعةالمصطفی با حضور در مناطق زلزله‌زده سوریه از مردم این کشور دلجویی کرده و کمک‌های مردمی را در اختیار زلزله‌زدگان سوری قرار دادند.

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، پس از زلزله سوریه و سطح خرابی‌ها در منطقه شامات، بسیاری از مردم سوریه بی‌خانمان شده و در چادرها اسکان پیدا کردند و از طرفی هم با توجه به تحریم‌های غرب در سوریه، برخی از کشورها امکان ارسال کمک انسان‌دوستانه به مردم زلزله زده این کشور را نداشتند و برخی دیگر از کشورها هم بی‌تفاوت نسبت به این موضوع از کمک به زلزله‌زدگان سوری دریغ کردند.

 

با این وجود، ایران ، عراق و لبنان سعی کردند تا حد امکان به مردم زلزله زده سوریه کمک کند؛ تا جایی که حتی خادمان حرم حسینی نیز بیش از ۱۰۰۰ تن مواد غذایی در کنار سایر وسایل مورد نیاز برای زلزله‌زدگان سوریه ارسال کردند. 

همچنین هیأت اعزامی جامعةالمصطفی از منطقه شامات به ریاست حجت‌الاسلام مهدوی‌مهر، نماینده جامعة المصطفی العالمیه در لبنان، به همراه شیخ عبدالله جبری از علمای اهل سنت لبنان و حجت‌الاسلام ایمن زیتون، مدیر مجتمع پیامبر اعظم در لادقیه از شهرهای زلزله زده این کشور بازدید کرده و در پناهگاه‌های محل استقرار زلزله‌زدگان سوری بازدید کرده و پای درد دل آن‌ها نشستند.

این گروه از فعالان فرهنگی ایران و لبنان، کمک‌های مردمی را جمع‌آوری و در جریان بازدید از مناطق زلزله زده سوریه در اختیار آن‌ها قرار دادند.کمک‌های نقدی و غیرنقدی از لبنان، ایران و دیگر کشورها شامل پتو، لباس، شیر خشک، دارو، کنسروجات و اقلام مصرفی در اختیار مردم سوریه قرار گرفت.

پیش از این نیز هیأت فرهنگی کشورهای ایران و لبنان با زلزله‌زدگان شهر نبل و حلب دیدار و از آن‌ها دلجویی کردند. همچنین ساعاتی را با زلزله‌دگان سوریه که در رأس الحسین علیه‌السلام اسکان پیدا کرده بودند، سپردی کردند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1040472