korun
10 بهمن 1401 - 15:35

مشارکت 1400 تشکل دینی کردستان در ویژه برنامه‌های دهه فجر/ برگزاری مراسم اعتکاف در 4 شهرستان استان

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: بیش از یک هزار و 400 تشکل وابسته به تبلیغات اسلامی استان در برنامه های دهه فجر محوریت و مشارکت دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت الاسلام برومند رازیانی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سنندج اظهار کرد: برنامه‌های خنثی و ویترینی و برنامه‌هایی که جهت‌دهی مشخص داشته باشند به فرموده رهبر معظم انقلاب باید اولویت در برگزاری برنامه‌های دهه فجر امسال باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان تصریح کرد: تمام برنامه‌های دهه فجر تبلیغات اسلامی با توجه به این تاکیدات مقام معظم رهبری تدوین و اجرا می‌شود.

رازیانی از برنامه‌ریزی برای برگزاری 100ها برنامه در ایام‌الله دهه فجر در 10 شهرستان کردستان خبر داد و گفت: در شهرها و برخی از روستاهای 10 شهرستان استان محافل انس با قرآن با مشارکت مردم برگزار می‌شود.

دیدار با 100 خانواده شهید در کردستان

وی خاطرنشان کرد: تجلیل از 100 خانواده شهید، تجلیل از فعالان قرآنی، برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، برگزاری نشست‌های تبیینی با موضوع انقلاب اسلامی و برگزاری مسابقات فرهنگی و قرآنی در فضای مجازی از دیگر برنامه.های ما در این ایام خواهد بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان افزود: در تمام مساجد شاخص و محوری استان برنامه‌های گرامیداشت ایام مبارک دهه فجر و ماه رجب را دنبال می‌کنیم.

رازیانی با بیان اینکه در کمیته تشکل‌های دینی ستاد دهه فجر هیات‌های دینی و مذهبی بیش از 400 برنامه را در سطح استان برگزار می‌کنند، گفت: به مناسبت ولادت امیرالمومنین یک سری برنامه‌ها را در سطح استان و به صورت خاص در شهرستان سقز برگزار خواهیم کرد.

وی از برگزاری مراسم‌های محوری نقش زن در انقلاب و تبیین دستاوردهای انقلاب در شهرستان‌های مختلف استان خبر داد و گفت: کلنگ‌زنی مجتمع نور بانو و افتتاح خانه‌های عالم روستایی و... از دیگر برنامه‌های ما در این ایام است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان اظهار کرد: مسابقات فرهنگی و ورزشی بین مساجد شهرستان سنندج و اجرای مولودی‌خوانی و همایش‌ها و مسابقه روزنامه‌نگاری برای دانش‌آموزان، تجلیل از تشکل‌های شاخص فرهنگی و اجتماعی، کارگاه‌های آموزش سبک زندگی قرآنی و...از دیگر برنامه‌های اداره کل تبلیغات اسلامی در قالب دو کمیته قرآنی و تشکل‌های دینی در سطح استان است.

وی با اشاره به اینکه بیش از 700 موسسه و خانه قرآنی در سطح استان وجود دارد، گفت: در یک سال گذشته بیش از 60 خانه عالم روستایی در سطح استان تعمیر تجهیز و بازسازی شده است.

وی اضافه کرد: بیش از یک هزار و 400 تشکل وابسته به اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان کردستان داریم که تمام این تشکل‌ها در برنامه‌های دهه فجر محوریت و مشارکت دارند.

برگزاری مراسم اعتکاف در 4 شهرستان کردستان

وی در ادامه به برنامه‌های سازمان تبلیغات در مراسم اعتکاف در سطح استان پرداخت و گفت: مراسم معنوی اعتکاف در چهار شهرستان در سطح استان برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در بیش از 10 مسجد سطح استان برنامه اعتکاف ویژه برادران و خواهران برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: در ایام اعتکاف مجالس و مراسم‌های معنوی ویژه ماه رجب و دهه فجر در سطح استان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/2330/71

منبع: فارس
شناسه خبر: 1007776